Personal tools
You are here: Home Archive School 2016 Participants

Participants

— filed under:

REGISTRATION FOR SCHOOL 2016 IS CLOSED

Registered participants:

 

  1. Dvornicky Rastislav (researcher, JINR, Dubna, Russia)
  2. Medvedev Dmitry (researcher, JINR, Dubna, Russia)
  3. Rozov Sergey (researcher, JINR, Dubna, Russia)
  4. Rozova Irina (researcher, JINR, Dubna, Russia)
  5. Jilberto Antonio Zamora Saa (researcher, JINR, Dubna, Russia)
  6. Chubakova Svetlana (JINR, Dubna, Russia)
  7. Lenivenko Vasilisa (engineer, JINR, Dubna, Russia)
  8. Shamakhov Fedor (researcher, JINR, Dubna, Russia)
  9. Eletskikh Ivan (researcher, JINR, Dubna, Russia)
  10. Vereshchagin Stepan (researcher, JINR, Dubna, Russia)
  11. Tokareva Viktoriya (engineer, JINR, Dubna, Russia)
  12. Zhevlakov Alexey (TSU, Tomsk, Russia)
  13. Tanaev Andrey (ISU, Irkutsk, Russia)
  14. Levinson Eduard (ISU, Irkutsk, Russia)
  15. Kostunin Dmitry (researcher, KIT, Karlsruhe, Germany)
  16. Sadovskiy Ivan (student, NSU, Novosibirsk, Russia)
  17. Ákos Szölgyén (student, Eotvos University, Budapest, Hungary)

  18. Gergely Máthé (student, Eotvos University, Budapest, Hungary)
  19. Pastircak Blahoslav (researcher, IEP SAS, Kosice, Slovakia)
  20. Novoselov Aleksey (researcher, IHEP, Protvino, Russia)
  21. Shtork Alina (student, NSU, Novosibirsk, Russia)
  22. Nazarova Natalia (student, NRNU MEPhI, Moscow, Russia)
  23. Kungel Viktoria (student, KIT, Karlsruhe, Germany)
  24. Gordenko Anna (student, MSU, Moscow, Russia)
  25. Golikova Yulia (NRNU MEPhI, Moscow, Russia)
  26. Czyzowski Michal Kamil (Tadeusz Kościuszko University of Technology, Krakow, Poland)
  27. Pakhorukov Alexander   (PhD student, ISU, Irkutsk, Russia)
  28. Bondarenko Anastasiya (PhD student, SB RAS, Irkutsk, Russia)
  29. Fedorov Oleg   (PhD student, ISU, Irkutsk, Russia)
  30. Martovitskiy Evgeniy   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  31. Sorokovikov Maksim   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  32. Bernachuk Dariya (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  33. Morozova Anna (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  34. Timofeeva Olga (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  35. Chernikh Dariya (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  36. Stepuk Tatiana (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  37. Yakovlev Vitaliy (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  38. Voronin Dmitry  (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  39. Kopilova Kseniya    (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  40. Panteleeve Yuliya    (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  41. Sofyin Aleksey   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  42. Marshalkina Tatiana   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  43. Yakimov Nikolay   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  44. Shipnyagov Nikolay   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  45. Grigoricheva Emma   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  46. Makarov Aleksey   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  47. Kichiy Nikolay   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  48. Rubtsov Aleksander   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  49. Kalitkina Anastasiya   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  50. Shilko Aleksey   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  51. Doljikov Dmitriy   (student, ISU, Irkutsk, Russia)
  52. Petropavlova Mariya   (student, ISU, Irkutsk, Russia)

 

Lecturers:

  1. Demichev Mikhail (JINR, Russia)
  2. Martynov Denis (LIGO, USA)
  3. Romanino Andrea (SISSA, Italy)
  4. Vikman Aleksander (FZU, Czech Republic)
  5. Herdeiro Carlos (University of Aveiro, Portugal)
  6. Belyaev Aleksander (University of Southampton, UK)
  7. Nikiforov Pavel (Irkutsk Planetarium, Russia)
  8. Skaredneva Evgheniya (Irkutsk Planetarium, Russia)
  9. Andrew Ivanov (Kansas State University, USA)
  10. Angelo Antonelli (INAF OAR, Italy)
  11. Ochoa-Ricoux Juan Peedro(Pontificia Universidad Catolica de Chile, Chile )
  12. Mallik Usha (University of Iowa, Iowa-city, Iowa,USA)
  13. Chugunov Anton (IBC of RAS, Moscow,Russia)
  14. Kleptsyn Victor (CNRS, Universite de Rennes 1, Rennes, France)
  15. Naumov Dmitry (JINR, Dubna, Russia)
  16. Igor Ivanov (IST, Lisbon, Portugal)
  17. Budnev Nikolay (ISU, Irkutsk, Russia)

 

Organizing committee:

 

  1. Vall Alexandr (ISU, Irkutsk, Russia)(† 25.05.2016)
  2. Kaloshin Alexandr (ISU, Irkutsk, Russia)
  3. Korenblit Sergey (ISU, Irkutsk, Russia)
  4. Lomov Vladimir (ISU, Irkutsk, Russia)
  5. Perevalova Irina (ISU, Irkutsk, Russia)
  6. Portyanskaya Inna (ISU, Irkutsk, Russia)
  7. Zemskova Svetlana (JINR, Dubna, Russia)
  8. Sinegovskiy Sergey (ISU, Irkutsk, Russia)
  9. Frolova Anastasiya (ISU, Irkutsk, Russia)

 

Document Actions
Baikal nature

nature_006

« May 2019 »
May
MoTuWeThFrSaSu
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
visitor map
null